Reklamy
Gorące wiadomości
Największe światowe spotkanie psychoterapeutów i trenerów Gestalt w ten weekend w Krakowie
W trakcie najbliższego weekendu (20-22 września) Auditorium Maximum UJ wypełni kilkuset członków EAGT z całego świata. Kraków, dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, został gospodarzem tegorocznej edycji największej europejskiej konferencji, poświęconej tej metodzie psychoterapii.
Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Krakowie, w dniach 20-22 września odbędzie się 11 Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt. W konferencji weźmie udział ponad 400 osób z całego świata. Psychoterapeuci rozpoczną i zakończą swoje obrady w Auditorium Maximum UJ. Poza wykładami wybitnych przedstawicieli metody, takich jak: Bob i Rita Resnick, Susan Gregory (USA), Sean Gaffney (Szwecja), Ken Evans (Wielka Brytania) i Margherita Spagnuolo Lobb (Włochy), istotną częścią imprezy będzie ponad 80 warsztatów poświęconych różnym aspektom psychoterapii Gestalt.
- "Zależy nam, aby dyskutować o funkcjonowaniu terapii Gestalt nie tylko w gabinetach psychoterapeutycznych, lecz również w szeroko rozumianym życiu społecznym. Techniki wypracowane przez naszych kolegów są np. skutecznie stosowane w coachingu oraz szkoleniach dla firm" - zaznacza Tomasz Rebeta, wiceprezes PTPG oraz współorganizator konferencji - "Mamy ogromną nadzieję, że to światowe spotkanie gestaltystów będzie ważnym impulsem dla rozwoju psychoterapii Gestalt i jej promocji w Polsce."
Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt - organizacja zrzeszająca psychoterapeutów pracujących w podejściu Gestalt oraz osoby szkolące się w tym modelu psychoterapii. Towarzystwo reprezentuje Polskę w międzynarodowych gremiach oraz koncentruje się na rozwoju teorii i praktyki terapii Gestalt, wspiera wymianę naukową oraz upowszechnia standardy szkolenia i dalszego kształcenia psychoterapeutów Gestalt w Polsce zgodnie ze standardami EAGT - Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt.
Psychoterapia Gestalt to metoda psychoterapii stworzona przez Fritza Perlsa. Zakłada, że człowiek posiada wszystko, co potrzebne, aby żyć szczęśliwie, zaspokajać swoje potrzeby i w pełni rozwijać swój potencjał. Do zakłócenia tej samoregulacji dochodzi wtedy, gdy człowiek powtarza (najczęściej nieświadomie) sztywne i utrwalone postawy, które kiedyś pomogły mu przetrwać w trudnych sytuacjach. Dzisiaj nie są już one adekwatne, powodują cierpienie i blokują dalszy rozwój. Dlatego głównym celem terapii Gestalt jest poszerzanie świadomości w sferze myśli, uczuć, potrzeb i zachowania. Świadomość ta pozwala sprawdzić czy aktualny stan przeżywania, myślenia i doświadczania jest dla klienta satysfakcjonujący. W konsekwencji daje to możliwość wzięcia odpowiedzialności, dokonania wyboru i podjęcia decyzji o wprowadzeniu twórczej zmiany, aby żyć pełniej - w zgodzie ze swoim potencjałem i możliwościami. W procesie tych poszukiwań klientowi towarzyszy psychoterapeuta Gestalt, który z dużą uważnością, szanując indywidualność klienta pomaga mu w poszukiwaniu jak najlepszych dla niego rozwiązań.
Opublikowano: 2013-09-20
Źródło: PTPG
Zobacz więcej wiadomości
Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz