Reklamy
Gorące wiadomości
Stara i nowa emigracja w Wielkiej Brytanii działają razem
Wysoka liczba osób bezdomnych oraz bezrobotnych, samobójstw oraz przestępstw wśród młodych Polaków na terenie UK jest zjawiskiem niepokojącym całą Polonię.
Związek Polskich Kawalerów Maltańskich UK (APKM UK) w porozumieniu z konsulatem w Manchasterze oraz Ambasadą RP w Londynie postanowili działać wspólnie aby zapobiec tym tragicznym zjawiskom. Gdy Kawalerzy APKM UK dowiedzieli się o istnieniu Polish Psychologists' Association uznali, że jest to organizacja, której działania chcą zdecydowanie wesprzeć.
- Obie organizacje charytatywne, choć tak różne, łączy dobroczynna działalność społeczna oraz niesienie pomocy potrzebującym Bardzo doceniamy to co w Wielkiej Brytanii robi PPA i jesteśmy chętni wesprzeć ich działania ? powiedział dr Marek Stella ? Sawicki MBE prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich UK.
Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Św. Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty (pot. Zakon Maltański) realizuje działalność charytatywną i szpitalniczą w ponad 120 państwach, prowadzi szpitale, centra medyczne, ambulatoria, domy pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także hospicja. Zakon powstał w Jerozolimie ok. roku 1050, jest on zakonem świeckim, ma 12 500 członków oraz około 50 000 wolontariuszy; jest neutralny, bezstronny i apolityczny. Początki działalności Zakon na ziemiach polskich sięgają XII w.W wyniku II wojny Związek uległ rozproszeniu na 14 różnych krajów, a po wojnie jego działalność w kraju została całkowicie sparaliżowana przez władze komunistyczne.Ze względu na liczebność polskich Kawalerów mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii narodził się pomysł stworzenia oddziału Związku Polskich Kawalerów Maltańskich UK (APKM UK ). Przez parę ostatnich lat APKM UK wspomagał głównie budowę Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom w Krakowie.
Polish Psychologists' Association to polska organizacja charytatywna działająca na terenie UK, która powstała ponad 6 lat temu z inicjatywy kilku absolwentek psychologii, a która na przestrzeni lat przekształciła się z kilkunastoosbowego klubu w zarejestrowaną organizację charytatywną liczącą ponad 200 wolontariuszy. W swojej misji PPA jasno określa: "Chcemy jak najlepiej pomagać jak największej liczbie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii w pokonywaniu ich problemów natury psychologicznej i stymulować do rozwoju osobistego. Robimy to poprzez szeroką ofertę indywidualnych konsultacji psychologicznych, pedagogicznych, doradztwo zawodowe, szkolenia, pomoc online i telefoniczną."
W zeszłym roku PPA udzieliło 1612 sesji konsultacji psychologicznych, pedagogicznych i rozwojowych, docierając z profesjonalną i bezpłatną pomocą do ponad 1700 potrzebujących Polaków. Oto co o swoim doświadczeniu z PPA mówi klient:
- " Udało mi się obudzić z głębokiego snu, otworzyć oczy i zobaczyć samą siebie. Udało mi się opracować plan, jak trzymać te oczy otwarte." -
Wszyscy wolontariusze PPA wykonują swoją pracę nieodpłatnie, jedynym źródłem finansowania stowarzyszenia są składki opłacane przez samych członków oraz granty.
25 kwietnia 2013 roku w siedzibie Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie odbędzie się wieczór galowy na rzecz PPA. Tematem przewodnim spotkania będzie muzyka oraz poezja, w programie m.in. koncert na harfę, czytanie poezji oraz aukcja przedmiotów, z której dochód w całości zostanie przekazany na rzecz PPA.
Szersze informacje na temat PPA znajdziecie Państwo na www.polishpsychologists.org oraz na temat Związku Polskich Kawalerów Maltańskich UK (APKM UK) na www.apkmuk.co.uk.
Opublikowano: 2013-04-24
Źródło: PPA
Zobacz więcej wiadomości
Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz